Zesłanie Ducha Świętego, uroczystość

Piotra, Iwa

Duch Święty oświeca nas i wyjaśnia nam głębokość tajemnic Bożej miłości.
bł. Honorat Koźmiński

Dz 2, 1-11 • Ps 104 • Ga 5, 16-25 • J 15, 26-27; 16, 12-15 liturgia dnia

08 września 2019

08.09.2019r. - XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Z okazji przypadającego dziś 105. Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy naszą szczególną modlitwą i pamięcią otaczamy wszystkich, którzy z różnych przyczyn opuścili swoją ojczyznę, a szczególnie naszych krewnych, przyjaciół i parafian przebywających  na emigracji.

2. W najbliższą sobotę obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża św. Tego dnia odbędzie się akcja modlitewna „Polska pod Krzyżem”. Główne uroczystości zaplanowane są na lotnisku w Kruszynie koło Włocławka – (każdy  z nas może włączyć się do planowanej akcji  darem duchowej modlitwy). Tego dnia w naszej Parafii, rozpoczniemy Dobę Eucharystyczną – zapraszamy do dziękczynienia i uwielbienia Jezusa. Plan doby Eucharystycznej   jest już umieszczony w gablocie przed Kościołem.

3. W miniony poniedziałek zainaugurowaliśmy rok szkolny i katechetyczny.

Pierwsze, powakacyjne spotkania do sakramentu inicjacji chrześcijańskiej, (czyli bierzmowania) odbędą się w najbliższą sobotę o godzinie 1100. Spotkanie będzie dla uczniów klas: szóstych, siódmych i ósmych. Najmłodsze klasy przychodzą na spotkanie z rodzicami.

Zachęcamy dzieci, młodzież do wstąpienia w szereg działających grup przy parafii:

W czwartek po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

W piątek o godzinie 16:00 spotkanie scholii.

W sobotę 14. września o godz. 9.00 zbiórka ministrantów w salce parafialnej. Ogłaszamy jednocześnie nowy nabór do  służby liturgicznej ołtarza.

Zachęcamy do wstąpienia nowych kandydatów w szeregi Chóru parafialnego, pragnących wielbić Boga pięknem liturgicznej pieśni. Próby odbywają się w czwartki o godzinie 19:00 w salce katechetycznej. Zapraszamy!

4. Każdego 11 dnia  m–ca, po Mszy wieczornej przy naszej parafii organizowane są wyjazdy do Częstochowy na czuwanie modlitewne. Inspirujemy do poszerzenia modlitewnych grup.

5. Wraz z końcem wakacji kończy się czas pieszych pielgrzymek na Jasną Górę. Nasza parafia była godnie reprezentowana przed tronem Matki Bożej. Dziękując Bogu i wspólnocie naszej parafii za dar pielgrzymki, pragniemy zaprosić owych uczestników na spotkanie popielgrzymkowe, które odbędzie się za tydzień w niedzielę, 15 września o godzinie 15:00 na placu przy plebanii.

6. Początek roku szkolnego skłania nas do wytężonej modlitwy w intencji dzieci i młodzieży,

w przyszłą niedzielę rozpocznie się w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania.

7. Zachęcamy do czytania lektury prasy katolickiej.